Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
0 postów 197 komentarzy

Enderowy e-kran

ender - Krytycznie spoglądam na treści medialne

Moje komentarze

 • Poważne zaniedbanie w rozumowaniu logicznym
  Trzy sekcje na 96 śmierci to ok.3%. Jeżeli poszukując Kazachów w obejściu zajdę do 3% lokali, to czy mogę stwierdzić, że ich obecność w obejściu jest wykluczona? Autor popełnia podstawowy błąd logiczny argumentum ad ignorantiam w ogóle rozważając pytanie o moc dowodową tych 3 sekcji. I pomijam tu miłosiernym milczeniem wiarygodność tychże sekcji w tej czasoludzioprzestrzeni. I tyle w tym temacie bo reszta jest już milczeniem.
  Znamy wyniki sekcji zwłok. Czy potwierdziły wybuch?
 • @ Autor
  Brawo za wpis i skany dokumentów. Jeden obraz jest wart tysiąca słów. A co dopiero kilka obrazów.
  How was it possible ?
 • @mclub 12:02:07
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/14_36/$file/glos_14_36.pdf
  Dzień prawdy wyborczej. Tak głosowali - lista
 • @Autor
  Bardzo ważny wpis. Kwestie TAWS38 poruszano też tutaj, dla zainteresowanych link:

  http://pmk01.wordpress.com/2012/03/14/problem-wysokosci/

  Pisał też o tym Voltar, 4 lutego br. Tutaj link:

  http://acontrario.pl/viewtopic.php?t=1852&p=15074

  Najwcześniej jak potrafię odnaleźć dyskusję na temat TAWS38 to blok KaNo z sierpnia ubiegłego roku:

  http://fotoszop.salon24.pl/329732,pancerna-brzoza

  Linki zamieszczam abyśmy mogli prześledzić tok prac nad TAWS38, który swoją zagadkowością obala tezy MacMillera.

  Dla mnie wynika z tego, że praca dokonuje się sukcesywnie do przodu. Ciężko będzie salonowi zdezawuować te dane. Dla nas to znak, abyśmy nie ustawali w wierze i - dla tych którzy wiarę mogą poprzeć fachową wiedzą i przenikliwym umysłem - staraniach aby odkryć całą prawdę o Smoleńsku.
  Klucz do zrozumienia przyczyn katastrofy: zatajony zapis TAWS#38
 • @Autor a propos katastrofy w Smoleńsku
  bardzo ciekawa notka Nathanela, kompletnie niezauważona (aż dziw bierze dlaczego):

  http://nathanel.nowyekran.pl/post/45398,samolot-rozerwal-sie-w-powietrzu
  28/12/11: Katastrofa tupolewa Tu-134 w Kirgistanie
 • @soter
  Logika to jedno, nawet miażdżąca. Dowody to drugie. Oczywiście zgadzam się od szmatu czasu, że na logikę wszystko jest jasne. A że dopiero dowód jest ukoronowaniem logiki, tym bardziej się cieszę na notkę Demostenesa, bo jest szansą na taki dowód. I nawet jeśliby miałby się Demostenes mylic, to i tak zdania nie zmienię, że dobrze się stało, że jego notka powstała.
  "Czekam na wyjaśnienia!"
 • @Autor
  Zgadzam się z autorem - warto było by Demostenes napisał swoją notkę by sprowokować do myślenia. Nawet jeśli trafił kulą w płot, co okazać się może lecz nie musi.
  "Czekam na wyjaśnienia!"
 • @vrota.pl
  Jestem przeciw, a to z powodu lekcji jaką narodowi polskiemu dała historia pokazując do czego prowadzi 'dogadywanie' się z 'ludźmi do dogadania się'. Już jeden Okrągły Stół i Magdalenkę mieliśmy z ludźmi pokroju obecnego mieszkańca Belwederu (czy gdzie on tam mieszka). Czy naprawdę chcemy to przerabiać ponownie? Uważam, że mądra polityka to w istocie dogadywanie się, ale primo w ramach wspólnie ustalonych zasad, a duo są pewne granice po przekroczeniu których nie ma możliwości dogadania się, gdyż ZAWSZE skończy się to w ten sam sposób, nie zmieniający tak naprawdę nic.
  Wypięli się na Komorowskiego
 • @Ewidentny Oszust
  Dzięki. Niestety - jak można było przewidzieć - puszczono już w ruch machinę dezinformacji. Warto jednak przypominać, że biorąc pod uwagę ilość zatrzymanych przez Policję osób 'po obu stronach barykady' wychodzi dość klarownie, że w świetle liczebności Marszu Niepodległości oraz Marszu Kolorowego ułamek 'bandytów' jest większy po stronie Kolorowego. No, ale to Marsz Niepodległości trzeba było blokować i się go obawiać (sic!).
  Lewica i Policja bije ludzi
 • do Kamerzysty i obecnych przy kamerowaniu - pytanie
  Doszły mnie głosy takie:

  ""A tak się składa, że ten moment widziałem na żywo, kiedy wracałem na blokadę( jeszcze przed 15). To nie był zwykły przechodzeń, ani grupa przechodni, to byli prowokatorzy, którzy chwilę wcześniej rzucali butelkami... Jak moment nagrywania może zmanipulować przedstawienie"

  Proszę, napiszcie co widzieliście. Czy to prawda czy kłamstwo, że gość którego najpierw gazowano a potem dostał wp..ol był prowokatorem? Jak to było?
  Lewica i Policja bije ludzi
 • @AA
  jMam nadzieję, że jak mówi moja Mama, patrzysz na nas w Polsce tam z góry, gdzie jesteś teraz i pomagasz nam swoją modlitwą. Tak jak i my pomagamy Tobie.
  Bloger Ambiwalentna Anomalia nie żyje.
 • @NowyEkran
  Dobre posunięcie NE. Piszę to z punktu widzenia osoby, która obserwuje cały rwetes i do końca nie ma wyrobionej opinii.

  To oświadczenie to ważny krok, aby dyskusja została odpowiednio skanalizowana na merytoryczne tory. Bo to jest najważniejsze.

  Pisząc to cały czas wątpię, ale też taka już moja natura. Nowościom przyglądam się z reguły sceptycznie, co nie zmienia faktu, iż im kibicuję.
  Oświadczenie/Deklaracja
 • @IWH
  Bawi mnie pan, IWH. Rosyjska polityka prowokacji i zamachów także jest uważana za lepszą w świecie. Podobnie jak rosyjskie zapędy mocarstwowe. Rosyjska sterowana demokracja. Mam wymieniać dalej? Do poziomu Pana dyskusji nie wniesie to absolutnie nic.

  Pan naprawdę nie zrozumie naszych komentarzy. Do tego trzeba było by żyć na tej ziemi wiele lat i wiele lat doświadczać radzieckich przyjemności. Pan to ominęło, a ja mam nadzieję, że Pana trollowanie będą omijać tu komentatorzy.

  Komentatorzy, pamiętajcie: trolla nie karmić :)
  „Zjawisk fizycznych i myślenia logicznego nie da się oszukać”
 • @wszyscy
  Trolla nie karmić! :)
  Ponad wszelką wątpliwość doszło do awarii Tu-154 M
 • @Autor
  Dobrze, że będzie Pan dostępny w innych miejscach. Dla mnie jako czytelnika tylko tyle się liczy.

  Co do całej dyskusji wokół pomysłu ŁŁ i jej dotychczasowych konsekwencji (spory, niejasności, odejścia blogerów), to na chwilę obecną powiem szczerze, że dla mnie obydwie strony mają argumenty, które rozumiem. Sęk w czym innym. Stan obecny to istnienie PiS i brak istnienia inicjatywy ŁŁ. Wydaje mi się, że jeśli pomysł ŁŁ ma chwycić, to potrzeba silniejszych argumentów niż do tej pory.

  I jeszcze jedna uwaga. Cynizm jest bronią krótką. Potrafi celnie coś podkreślić, i równie skutecznie odstraszyć. Ku rozwadze niektórym komentatorom.
  Wykasowałem całą zawartość ...i już mnie tu nie ma .
 • @eska
  Racja, sam przyznał że nie zna 'godki'. Co dla mnie stawia jego śląską tożsamość pod znakiem zapytania, gdyż język wg mnie jest najistotniejszą częścią tożsamości. Jednak nawet przy tym po prostu nie mam informacji, czy jego śląska tożsamość to faktycznie ciągły proces zachodzący od 17. roku jego życia, czy też tylko przygrywka dla jego ambicji.
  Gorzelik Moją ojczyzną nie jest Polska.
 • a propos wywiadu
  Osobiście mam mieszane odczucia. Na pewno p.Gorzelik myśli inaczej, niż myśli red.Mazurek. Otwarcie także przyznał, iż nie interesuje go oderwanie Śląska od RP tylko autonomia (przywołuję teraz z pamięci - czytałem kilka godzin temu). Co do reszty mam wrażenie, że brakuje mi w jego życiorysie ciągłości poczucia tożsamości śląskiej, choć sam mówi, że pojawiło się ono w nim gdy miał 17 lat.

  Mam natomiast dość jasne odczucia co do stylu rozmowy red.Mazurka. Cenię zdolności polemiczne, ale w tym wywiadzie nie wiem co chciał osiągnąć. Stylem przypominał mi MO, i nie mogłem odpędzić się od wrażenia, że zamiast rzetelnego wywiadu miał na celu zdyskredytowanie p.Gorzelika. Wydaje mi się, że nie tędy droga. Bo, jak słusznie twierdzi p.Gorzelik, miał on prawo wybrać postępowanie które nie ma wiele wspólnego z tym co robił jego dziadek. Pytanie nie w jego wyborze, lecz czy w tym czy jest on autentyczny, czy sterowany. Oraz jak zareagować na postępowanie p.Gorzelika. Bo na pewno jego poczynań nie można pozostawić bez odpowiedzi.

  Generalnie wywiad dla mnie niskiej jakości, nie wnoszący wiele do dyskusji oprócz poczucia, że p.Gorzelik wie co myśli i jak to powiedzieć. I żaden red.Mazurek tego nie zmieni w ten sposób z nim rozmawiając. Ani w żaden sposób odpowiednio do tej sprawy nie podejdzie tak traktując swego rozmówcę, łapiąc go za słówka. Minus dla red.Mazurka za brak opanowania i dla p.Gorzelika za brak konkretów, przez co nie sposób odnieść się konkretnie do jego wypowiedzi.
  Gorzelik Moją ojczyzną nie jest Polska.
 • @Autorka
  Fajnie! Ja właśnie zaczynam wiosenny sezon na swojej trajce. Kto wie, być może się spotkamy gdzieś w centralnej części centralnej części centralnej części naszego kraju ;)

  @Mariovan: rowerek jest też spoko. Trajka jest trochę inna, i choć ma swoje wymagania, to też nagradza swoją 'innością'. Przynajmniej mnie.
  Trikke
 • @Autor
  Wybieram się z tytułu wprowadzania na rynek podobnego biznesu, więc zasięgnę informacji 'przy okazji'. Jeśli dotrę i coś się dowiem, zdam relację. Przy okazji gratuluję pomysłu i życzę powera, bo power napędza. I jeszcze jedno - kłody będą pod nogami, więc, jak mówią Anglosasi językiem sportowym, keep the eyes on the ball! :))
  Fundacja Kocham OB-CIACH - czy ktoś zna się na funduszach unijnych?
 • @Maria Kowalska
  Ja niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ewentualnie mój serwer pocztowy ma 'zewnętrzny' monitoring który odpowiedzi usuwa :) Cieszę się z tego, co jest - tej odpowiedzi tu opublikowanej.
  Chciałbym tylko nadmienić, iż oprócz carpediem i mej skromnej osoby maile wysyłały jeszcze conajmniej 2 osoby, których nicków w tym momencie nie pamiętam. Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia wpisu carpediem - tam można znaleźć ich personalia internetowe. To tak gwoli ścisłości aby docenić każde zaangażowanie w tamtą wysyłkę.
  Jest odpowiedź europosła na ocenzurowaną wystawę.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej